Zaczęło się w 2006 roku, kiedy w burzy i ulewie starcie Warsaw Eagles i The Crew Wrocław oglądało przeszło 2000 kibiców, a na boisku zadebiutował Maciej Zieliński. 8 lat później na boisko wyjdą Panthers Wrocław, by zmierzyć się z odwiecznym rywalem ze stolicy i jak w każdym z tych pojedynków, emocji na pewno nie zabraknie.

Rok temu Warsaw Eagles najpierw wyeliminowali w półfinale Devils Wrocław, by następnie w wielkim SuperFinale na Stadionie Narodowym ulec Giants Wrocław. Teraz przyjeżdzają do Wrocławia, by zmierzyć się z Panthers, którzy z meczu na mecz prezentują coraz lepszą formę. – Od pierwszego meczu ciąży na nas olbrzymia presja. Po głośnej fuzji wszyscy oczekiwali pasma sukcesów od samego początku. Budowa drużyna to jednak nie sprint, a maraton, a efekty pojawiają się każdego dnia. Liczymy, że szczyt formy przyjdzie tuż przed play-off, a niedzielny test będzie dla nas kolejnym krokiem – mówi Mott Gaymon, trener główny Pathers Wrocław.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o 13.30, a kibice jak zawsze mogą liczyć na emocje na boisku i wiele atrakcji poza nim. – Nasze mecze stają się jednymi z najciekawszych wydarzeń sportowych we Wrocławiu. Bilety na dwa pierwsze spotkania zostały praktycznie wyprzedane. Liczymy, że w ten weekend, nasi kibice spiszą się na medal, dopingując drużynę w jednym z najważniejszych starć sezonu – mówi Jakub Głogowski, menedżer generalny Panthers Wrocław.

Na wszystkim sympatyków futbolu czekają pokazy Wild Cats Cheerleaders, występy klubowej maskotki, której imię poznamy właśnie w trakcie spotkania (na imię można głosować na fanpage drużyny), pokazy amerykańskich samochodów wojskowych, wielkie grillowanie oraz wiele zabaw i konkursów dla starszych i młodszych kibiców.

– Cieszy nas, że na mecze przychodzi coraz więcej kibiców, którzy przekonują się do naszej dyscypliny. W niedzielę liczymy na kolejnych nowych sympatyków. Specjalnie dla nich, przed meczem o godzinie 13.00 nasi spikerzy przeprowadzą szybki kurs podstawowych zasad futbolu amerykańskiego, dzięki któremu każdy będzie mógł z zainteresowaniem zmagania naszych zawodników – dodaje Jakub Głogowski.

Mecz Panthers Wrocław – Warsaw Eagles odbędzie się 18 maja o godz. 13.30 Bilety w przedsprzedaży w cenie 13 i 17 zł dostępne na stronie www.biletin.pl. W dniu meczu bilety w kasach stadionu w cenie 15 i 20 zł. Dzieci do lat 7 wstęp wolny.

materiał nadesłany przez drużynę Panthers Wrocław