To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w futbolowym świecie Trójmiasta! 27 kwietnia o godz. 14 na Stadionie Ogniwa przy ul. Jana z Kolna 18 w Sopocie Wyścigi odbędą się pierwsze derby w futbolu amerykańskim. W meczu PLFA II zmierzą się drugoroczniacy z Sabercats Sopot z debiutującymi w wyższej klasie rozgrywek mistrzami PLFA 8 – Seahawks B Gdynia.

– Myślę, że to będzie jedno z najciekawszych spotkań na pewno tej kolejki PLFA II, a może i sezonu 2013. To derby, więc obie drużyny będą dodatkowo zmobilizowane – mówi Michał Radelicki, prezes Sabercats Sopot. – Nasz ubiegłoroczny sezon rozpoczęliśmy mocnym uderzeniem i chcemy to powtórzyć w meczu z Seahawks B. Po udanym sparingu z Warszawa Werewolves jesteśmy w lepszych nastrojach.

W przedsezonowym pojedynku sopocianie do przerwy wypracowali prowadzenie 44 do… 2. Druga połowa była okazją do sprawdzenia wszystkich zawodników i całej gamy zagrywek. Jednak wynik meczu nie uległ już zmianie. Na trybunach zasiadła spora grupa fanów i… sztab trenerski Seahawks.

W najbliższą sobotę zapowiada się więc emocjonujące widowisko sportowe, ale nie tylko. Podczas derbów przewidziano liczne atrakcje dla kibiców, którzy otrzymają ulotkę z zasadami futbolu amerykańskiego w pigułce. Spotkanie rozpocznie efektowne wyjście drużyny Sabercats, które dodatkowym profesjonalizmem wesprze fachowy komentator relacjonujący wydarzenia na murawie. Przewidziano także występ cheerleaderek SaberKittens i grupy Tricking Sabercats. W przerwie meczu konkursy z nagrodami. Będzie DJ-ska oprawa muzyczna, punkt gastronomiczny restauracji Canadian Food, a dla najmłodszych tor z przeszkodami. Po meczu afterparty w Trefl 95 Sport Pub na Monciaku.

Atmosferę sezonu Sabercats Sopot podgrzeje z pewnością informacja, że do drużyny dołączy kolejny mistrz polski w futbolu amerykańskim – Jeff George Jr. Urodzony w 1981 r. Amerykanin znany jest w Polsce z dwóch sezonów rozegranych w barwach żółto-czarnych. Barwy Sabercats będzie reprezentował ze względów zawodowych i osobistych od czerwca br. Jeff był jednym z najlepszych zawodników defensywy w rozgrywkach 2011 i 2012 w TopLidze PLFA, ale również sprawdził się jako współkoordynator obrony ekipy Jastrzębi, którą doprowadził do mistrzostwa w 2012 roku. W naszej drużynie będzie grał na pozycji safety. Jego umiejętności będzie można podziwiać na naszym drugim meczu domowym – 15 czerwca.

Jeff George Jr. – karta zawodnika
Kariera zawodnicza:
Highland Community College – lata 1999-2001
Illinois State University – lata 2001-2003
Seahawks Gdynia – lata 2011 i 2012 (Mistrz Polski)

Kariera Trenerska:
Springfield South East High School (szkoła średnia) – 2004
First Coast High School (szkoła średnia) – 2005
John Hope College Prep (szkoła średnia) – 2006
Belloit College (szkoła wyższa) – 2007
Blake High School (szkoła średnia) – 2008
Calvary Christian High School (szkoła średnia) – 2010

materiał nadesłany przez drużynę Sabercats Sopot