Dwa filary AZS Silesii Rebels zmieniają klub. Paweł Szepiszczak i Jakub Grabas od przyszłego sezonu będą reprezentować barwy wrocławskich Panter.

– Możemy potwierdzić plotki. Reprezentanci Polski Paweł Szepiszczak i Jakub Grabas już trenują z nami i zagrają w Panthers – mówi Jakub Głogowski z wrocławskiego klubu. – To na pewno wzmocnienie naszej drużyny i kolejne osoby, które miały okazję zagrać z Orzełkiem na piersi w składzie naszej drużyny. Czeka ich walka o pozycje podobnie jak wszystkich innych zawodników, ale są bardzo zdeterminowani by pokazać się z jak najlepszej strony. Są głodni walki o mistrzostwo Polski i znakomicie przygotowani.

Jakub Grabas to najlepszy linebacker w 2010 i 2011 roku. W Toplidze 2013 zanotował 54,5 zatrzymania, 1,5 sacka i zbił 3 podania. Natomiast Szepiszczak to jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników w PLFA. W ostatnim sezonie zdobył ponad 250 jardów i 2 przyłożenia po akcjach biegowych i podaniowych.

Nie milkną również echa dotyczące przejścia innego Rebelianta – Zbigniewa Szrejbera. Doświadczony skrzydłowy znajduje się w ciągłym kontakcie z Panthers, ale na treningu jeszcze się nie pojawił.

– Zgodnie z planem sztabu trenerskiego, finalny skład na Topligę i PLFA2 poznamy na początku marca. Wszyscy zawodnicy będą testowani i każdy ma szansę na grę – wyjaśnia Głogowski. – Wszyscy mają równe szanse. Nieważne, czy ktoś grał w Devils Giants i w jakiej klasie rozgrywkowej. Wybierzemy najlepszych.

Niedawno do Polski przyleciał również Mott Gaymon. Trener główny wrocławian od razu wprowadził drużynę w reżim treningowy. – Na pierwszym treningu był „ogień”. Mott wrócił i pokazał, dlaczego jest najlepszą osobą na stanowisko trenera głównego naszej drużyny – dodaje Głogowski. – Dla niego nie jest ważne ilu mamy zawodników w kadrze, czy ilu reprezentantów Polski.

Rozgrywki Topligi rozpoczną się na przełomie marca i kwietnia, a szczegółowy harmonogram będzie przedstawiony jeszcze w tym miesiącu. Panthers w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrają z Seahawks Gdynia, Warsaw Eagles, Kozłami Poznań, Zagłębie Steelers Interpromex oraz Warsaw Sharks.

Piotr Bera || [email protected]