Saints Częstochowa

„Święci” to bezapelacyjni faworyci w swojej grupie. Rok temu zajęli trzecie miejsce, tuż za plecami Tytanów Lublin i Tychów Falcons. Obaj rywale wywalczyli awans do PLFA I. Teraz czas na częstochowian. Włodarze i sztab szkoleniowy są zadowoleni z postępów swoich zawodników. Progres widać chociażby w meczach sparingowych. Wszyscy są nastawieni optymistycznie i liczą na udany sezon.

Ravens Globinit Rzeszów

Jedna wygrana w sześciu meczach i przedostatnie miejsce w Grupie Południowej – tak wyglądała sytuacja po ubiegłym sezonie. Teraz wszystko ma się zmienić. Celem są play-offy, a więc różnica pomiędzy zeszłoroczną a obecną ekipą musi być znaczna. Patrząc na roster, nietrudno zauważyć, że Ravens przeszli prawdziwą burzę kadrową. Prawie 40 proc. futbolistów to debiutanci. Wśród nich jest wielu perspektywicznych graczy. Sukces murowany. Jeśli nie w najbliższym, to na pewno w przyszłym sezonie.

Majster-Pol Broncos Sucha Beskidzka

Broncos to prawdziwa zagadka. Rok 2011 zakończyli z nieprzerwaną serią porażek, by sezon później przegrać dopiero w finale PLFA 8. Ich dorobek punktowy również zasługuje na uznanie. Pod tym względem po sezonie zasadniczym uplasowali się na drugiej pozycji. Siedemnastu nowych zawodników jest wspieranych przez zeszłoroczny skład. Czy to będzie czarny koń rozgrywek?

Rybnik Thunders

Rybnicka drużyna to typowy ligowy średniak. Poprzedni sezon zaczęli od dwóch wygranych, by zakończyć rywalizację czterema porażkami z rzędu. Ostatecznie zajęli piąte miejsce (na siedem możliwych). Aktualny skład to w miażdżącej większości zawodnicy jeszcze nieopierzeni i futboliści z doświadczeniem gry w jednym sezonie. Wśród debiutantów znajduje się kilku graczy naprawdę perspektywicznych, którzy być może zabłysną w ciągu najbliższych miesięcy.

Silvers Olkusz

Choć w trzeciej klasie rozgrywkowej olkuszanie występują nie od dziś, do elity nie należą. Poprzedni sezon w ich wykonaniu był prawdziwą katastrofą. Okazali się najgorszą ekipą w lidze. Teraz zamierzają to zmienić. Przedsezonowe przygotowania od początku szły pełną parą. Sztab szkoleniowy działa na najwyższych obrotach, zawodnicy wiedzą, czego się od nich oczekuje, a najważniejsz, że wreszcie jest plan, jak się nie skompromitować.

Devils B Wrocław

To będzie drugi sezon rezerw Devils Wrocław w PLFA II. Rok temu zajęli czwarte miejsce w grupie. Choć do ścisłej czołówki trochę im brakowało, nie mają się czego wstydzić. W zbliżającym się sezonie zamierzają powalczyć o coś więcej. Ich celem jest dojście do fazy play-off, a nawet powalczenie o awans do finału. W obecnym składzie nie ma zawodników bez doświadczenia. Każdy z futbolistów ma za sobą przynajmniej rok gry. To może tylko procentować.

Pretorians Skoczów

Ta bardzo młoda drużyna zaliczyła rok temu debiut w PLFA 8. Nie poszło im za dobrze: trzecie miejsce w gronie czterech drużyn w Grupie Południowej nie jest powodem do zadowolenia. Chyba, że weźmiemy pod uwagę, iż futboliści ze Skoczowa po prostu szukali ogrania i traktowali ubiegły rok jako naukę. W 2013 roku skaczą na głęboką wodę i nie zamierzają się utopić. Wielu nowych zawodników oraz doświadczony, były gracz Kraków Tigers, Michał Bury, to może być mieszanka, która pokrzyżuje plany rywalom.

zdjęcie: Mirosława Łukaszek